O nás

PONY school nabízí výuku jízdy na ponících pro děti od 4 do 15 let pod vedením trenérů s dlouholetou zkušeností a vlastními sportovními výsledky. Ve výcviku dbáme na získání rovnováhy na koni, správné držení těla, vedení sedu a účinné používání jezdeckých pomůcek.

Výuka probíhá na ponících různých velikostí dle věku dítěte a lekce je vždy individuálně tvořená dle možností a schopností dětí. Výuku vedeme od začátečníků až po pokročilé. Následně pak nabízíme přípravu dětí na zkoušky základního výcviku jezdce (ZZVJ) a poté můžeme nabídnout výuku jízdy na velkých koních a umožnit vašim dětem i účast na závodních kolbištích. Zaměřujeme se na anglické ježdění (drezura i parkur), záleží jen na Vašem dítěti, kterým směrem se bude chtít ubírat.

Pokud nemáte zrovna závodní ambice, nabízíme i procházky na ponících do přilehlého Klánovického lesa.

Dětem je k dispozici zdarma veškeré potřebné bezpečnostní vybavení (helmy, vesty, mini-chapsy). 

Výuku je možno po domluvě vést i v AJ.

Kateřina Špačková (roz. Hrdličková)

Narodila se  13. 3. 1988 v Praze a ke koním měla blízko prakticky od narození, protože její babička byla drezurní jezdkyní a trenérkou, tak i její maminka Kateřina je úspěšnou drezurní jezdkyní a trenérkou. Jezdí od 6 let a na prvním MČR byla v roce 2001. V roce 2003 vyhrála MČR v drezuře a v následujících dvou letech si z něj odvážela krásná druhá místa. Od roku 2006 se pravidelně účastní národních, ale i mezinárodních závodů. V současné době má se svými koňmi vyjetý druhý nejtěžší výkonnostní stupeň T. Na drezurních obdélnících jí můžete vidět v sedle zkušeného hnědáka Laptopa (na obrázku), se kterým už tvoří sehranou dvojku pár let. V letošní nebo nejpozději příští sezóně se pak chystá představit nadějného Rossiniho. "Stádečko" nakonec završují naše tři úžasné školní poničky Princess Toffee, Rozárka a Boni a dva valášci Čip a Oris, se kterými se postarají o hladké a úspěšné jezdecké začátky Vašich dětí.